KESİCİ TAKIM DERGİSİ

Yeni çok yönlü yekpare parmak freze ürün grubu

CoroMill® Dura birden fazla malzemede esnek kaba talaş işleme ve ince talaş işleme sunuyor

 

 Sandvik Coromant CoroMill® Dura çalışır durumdayken

Kesme takımı ve takımlama sistemleri uzmanı Sandvik Coromant tamamen yeni bir üst sınıf çok yönlü yekpare parmak freze ürün grubunu piyasaya sunuyor. CoroMill® Dura mevcut çok yönlü CoroMill® Plura parmak frezelerin yerine geçecek. Konsept tüm uygulamalarda ve malzemelerde farklı kavramalar ile kaba talaş işlemeden ince talaş işlemeye kadar geniş kapsam için geliştirildi.

CoroMill® Dura'yı önceki çok yönlü konseptten ve rakip parmak frezelerden ayıran WhisperKut™ teknolojisidir. Dr. Markus Groppe, Sandvik Coromant Global Ürün Uygulama Müdürü eşit olmayan helis konseptini açıklıyor: “Her kanal farklı bir helis açısı ile yönlendirilmiş durumda ve kesme kenarının her seviyesi diğerlerine göre farklı uzaklıklarda. Bu yolla çok iyi stabilite ve titreşimsiz verimli işleme seviyesine ulaşabilirsiniz.”

Kayda değer bir başka özellik de ürün grubunda sunulan kapsamlı yekpare parmak freze çeşitleri arasından doğru takımın seçilmesinin çok kolay olması. “Takım seçme konusunda çok büyük çaba gösterdik. CoroMill® Dura ürün çeşitleri arasında doğru takımı seçmek artık karmaşık değil,” diye devam ediyor Groppe.

İlk tercih çok sayıda uygulamada çalışan dört kanallı tak-çalıştır çözümdür. Kama olukları, dinamik frezeleme, yarı ince talaş işleme ve ince talaş işleme gibi daha özel operasyonlar için ilave takım değişkenleri mevcuttur. Oluk açma, kenar frezeleme, yuva açma ve helisel interpolasyon uygulama alanlarını destekleyen CoroPlus® Takım Kılavuzu, CoroMill® Dura online takım seçici ile daha fazla yardım sunulabiliyor. Bunların hepsi takım seçimini daha kolay hale getiriyor.

CoroMill® Dura bir talaş kesici ile veya olmadan 1–4×D kesme uzunluğuna sahip iki ile yedi kanal arasında mevcuttur. Parmak frezeler yenileme işlemiyle orijinal spesifikasyon değerlerine üç kez geri döndürülebilir.

 

Dijital endüstriye yön vermek için işbirliğine dayalı üretim

Sandvik Coromant, ISO standartlarını geliştirme konferansına ev sahipliği yapıyor

2022 Haziran ayında, Sandvik Coromant İsveç'in, Sandviken kentindeki Sandvik Coromant Center'de dört gün boyunca ISO standartları geliştirme toplantısına ev sahipliği yaptı. Sandvik Coromant'ın oluşturulmasına destek verdiği farklı dijital standartların dijital işleme platformlarında işbirliğine dayalı bir ortamı nasıl sağlayabileceğine ve dijital üretimin tüm potansiyelini nasıl ortaya çıkarabileceğine odaklanan etkinlik, talaşlı imalat endüstrisindeki farklı disiplinlerden gelen izleyicileri ağırladı.

Etkinlik, dünyanın dört bir yanından gelen üretim temsilcilerine tanışma, deneyimleri paylaşma ve dijital üretim standartlarına ve uygulama yöntemlerine ilişkin örnekler hakkında ilk elden bilgi edinme fırsatı sağladı. Katılımcılar arasında İsveç'ten Scania, SECO Tools, Sandvik, SIS, Chalmers ve KTH, TDM Systems, Almanya'dan Zoller ve Walter Tools, Boeing Company, Lockheed Martin, STEP Tools, ABD'den Mastercam ve NIST ve Kore'den ETRI ve KRISO şirketleri yer aldı.

Katılımcılar, Sandvik Coromant, Zoller, Mastercam, TDM Systems, CRIBWISE ve STEP Tools'un gerçekleştirdiği standartları benimsemenin bağlantılı, işbirliğine dayalı imalat proseslerini nasıl kolaylaştırabileceğini gösteren canlı sunumlara katıldı.

Dijital standartları göz önünde bulundurmanın tam zamanı. MarketsAndMarkets'a göre, 2020 yılında global dijital ikiz pazar büyüklüğü 3,1 milyar ABD Doları olarak belirlenmiştir ve 2026 yılına kadar 48,2 milyar ABD Dolarına ulaşması beklenmektedir. Yıllık %58 oranında büyüme öngörülmektedir. Fiziksel dünyada olduğu kadar dijital ortamda da düzenlenen etkinlikler sayesinde üreticilerin tasarım, uygulama ve tezgahlarla çalışma biçimleri değişiyor. ISO endüstriyel veriler komitesi, dijital ikizler gibi yeni teknolojilere yaklaşmak için en iyi uygulamalar hakkında tavsiyelerde bulunmak üzere, enerji ve havacılık endüstrilerinden her gün kullanılan ev tipi ürünlere kadar her şey için ürünün yaşam döngüsü yönetimini kapsayan yaklaşık 800 standart geliştirmiştir.

Komite, özellikle üretimde proses verilerinin kullanımını destekleyen farklı standartlar geliştirmeye çalışmıştır. Sandvik Coromant, onlarca yıldır bu standartların geliştirilmesi, kullanım durumunun test edilmesi ve değerlendirilmesi konularında uzmanlığını sunmaktadır. Standartlar arasında ISO 23247, ISO 10303 (ADIM) ve ISO 13399 yer almaktadır.

ISO 23247, üretilmekte olan parçalar, mühendislik gereksinimleri (CAD), imalat prosesi (CAM) ve takım tezgahları, kesici takımlar ve parça taşıma cihazları gibi ihtiyaç duyulan ekipmanlar dahil olmak üzere parça üretiminde yer alan çeşitli unsurlara yönelik dijital ikizlerin oluşturulmasını destekler. Üretim sistemlerinde dijital ikizlerin kullanılması, daha iyi ürünlerin daha hızlı ve daha etkin bir şekilde oluşturulmasını ve ekipmanın daha verimli kullanılmasını destekler.

STEP-NC standardı olarak bilinen ISO 10303-238 (AP238), ISO 6983 M ve G kodu standardını, bir uygulamanın işleme gereksinimlerini belirlemek için kullanılan CAD tasarım verilerini bu gereksinimleri çözen CAM proses verileriyle birleştiren çağrışımsal bir dille tamamlar. Ek olarak, ISO 10303-242 (AP242), 3D tasarım modellerinin yönetimine yönelik her şeyi kapsayan bir standarttır. Son olarak, ISO 13399 kesici takım verilerinin karşılıklı iletişimini destekler.

“ISO komitesi ile daima müşterilerimizin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak uzun yıllar çalıştık," diyor Sandvik Coromant Genel Müdürü Helen Blomqvist. “Sektörümüzde yaşanan dijital dönüşümün herkes için avantaj sağlayacağına inanıyoruz ve bu standartlara yönelik çalışmalarımız, bilgi ve en iyi uygulamaları paylaşmamıza yardımcı olması açısından çok önemlidir. Talaşlı imalatın geleceğini birlikte şekillendiriyoruz ve ISO standartları, müşterilerimizi şimdi ve gelecekte desteklememiz açısından kritik öneme sahip olacaktır.”

Etkinliğe ev sahipliği yapmak, Sandvik Coromant'ın dijital gündeminin sadece bir parçasını oluşturuyordu. “Haziran ayında gerçekleşen etkinlik birçok verimli tartışmaya olanak sağladı,” diyor Sandvik Coromant Ürün Bilgisi Uzmanı Bengt Olsson. “Amacımız, tüm global iş ortakları ve müşteri ağımıza bu standartların önemi konusunda eğitim vermek ve yeni nesil üretim üzerinde gösterebilecekleri etkileri tam olarak vurgulamaktır. Standartlar yol gösterici olmanın ötesinde, Endüstri 4.0 için çözüm sunar.”

Sandvik Coromant'ın dijital servisleri ve çözümleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için, web sitesini ziyaret edin.

 

*************************************************************

IFİND UYGULAMASI SANDVİK COROMANT'IN TÜM ÇÖZÜMLERİNİ İÇERİYOR

Üretim desteğine ulaşmak hiç bu kadar kolay olmamıştı

   

Yeni Ifind uygulaması Sandvik Coromant'ın tüm ürünlerini, hizmetlerini ve bilgilerini içeriyor.

 

Talaşlı imalat sanayisine kesici takımlar, takımlama çözümleri ve iş bilgisi tedarik eden Sandvik Coromant, online olarak sunduğu hizmetleri şirketin yeni Ifind uygulamasında birleştirerek müşterilere, mühendislere ve tezgah operatörlerine imalat prosesleri hakkında sağlanabilecek en iyi desteği sunacak kullanıcı dostu bir seçenek veriyor.

Kolay erişilebilen çözümler günlük üretim işlemleri için büyük yardım sağlayabilir ve yeni Ifind uygulamasıyla Sandvik Coromant, her gün kullanılabilecek pratik bir yardım programı üzerinden ürünler, hizmetler ve bilgiler konusunda kapsamlı bilgiler sunuyor.

Sandvik Coromant'ta Dijital Program Yöneticisi Shabir Chagan şöyle diyor: “Ücretsiz Ifind uygulaması, Sandvik Coromant web sitesinin tüm içeriğiyle birlikte takım önerme uygulamasına, 30'un üzerinde yayın ve kataloğa ve 10 uygulamaya erişim olanağı sunuyor". “Mobil mağaza fonksiyonu ve Sandvik Coromant ile anında bağlantı kurma seçenekleri sayesinde kullanıcılar, seçimden kaynak sağlamaya kadar tüm takımlama sürecini sadece tek bir uygulamayı kullanarak yürütebilir.”

Ifind uygulaması üzerinden sunulan içerik ve işlemler arasında takım bilgileri, öneriler, bulunabilirlik bilgileri ve fiyatlar bulunuyor. Ayrıca, kullanıcılara sipariş takibi ve değişiklik işlemleri gibi önemli satın alma bilgileri de sunulacak. Mühendisler için CAD verileri ve 3D modeller sunulacak; ayrıca kesme değerleri, uygulama bilgileri, seminerler ve takım ve parça değişim bilgileri bulunacak.

Sandvik Coromant Ifind uygulaması iTunes App Store veya Google Play Store üzerinden indirilebilir.

**********************************************************************************************

 

Sitede ara

© 2013 Tüm Hakları Saklıdır.

Webnode tarafından desteklenmiştir.